Cvičení má mnoho různých fyzických účinků. Mezi ně patří třeba zlepšení kondice, růst svalů, pevnější zdraví a další. Pohyb však může sloužit také jako mentální podpora. Pravidelná rutina vám může kromě odolnějšího a pevnějšího těla pomoci také s myslí, budete tak více motivovaní a spokojenější.
Sebevědomí
Jakmile se pravidelně začne věnovat cvičení, po určité době se to projeví i na vašem zevnějšku. To samozřejmě prospěje vašemu sebevědomí. Jakmile totiž uvidíte výsledky, budete na sebe opravdu pyšní. I přesto, že se to zdálo na začátku nemožné, dokázali jste to! Takový zážitek dokáže nastartovat celý mozek k tomu, abyste byli více motivovaní i do ostatních věcí. Navíc díky pravidelnému cvičení se také naučíte neopouštět své rozdělané projekty. Jakmile s něčím začnete, nepustíte se toho, dokud nebudete v cíli.
Stres
Sport často slouží k odfiltrování stresu. Díky tomu ze sebe můžete snadněji dostat negativní emoce (a nejen ty) a lépe se s nimi vypořádat. Jakmile si na tohle zvyknete při sportu, váš mozek se začne přizpůsobovat a naučí se problémy lépe zvládat i za normálních situací. Díky vyplavování hormonů při sportu pochopíte, že vše má řešení. Je důležité se problémy zbytečně nestresovat. To vám pomůže stát se vyrovnanějšími a ulevíte vaší hlavě.
Opouštění komfortní zóny
Při cvičení se často můžete zaseknout s výkonem na jednom místě a může se zdát složité se pohnout dále. Často je samotnou výzvou nevzdat se úplně a pokračovat. Jakmile si na to zvyknete u cvičení, celkově se naučíte přemýšlet o ostatních věcech i z jiných úhlů, což vám ulehčí řešení problémů. Může vám to také pomoci se zvládáním nepříjemných situací, kdy vám nezbude než vystoupit ze své komfortní zóny.