Jak udělat, aby na štědrý den nějaké cukroví zbylo

 

Kolik druhů cukroví je tak akorát

 

Na tuhle otázku není jednoznačná odpověď. Pro každou rodinu je to jiné. Někde se sní sotva pár kousků a ostatní zůstane a jinde je ho na kila a ještě chybí. Na každý pád ale snad máme co do druhů cukroví všichni něco společného. Klasika se dá péct dlouho dopředu a krémové až na poslední chvíli. V takovém případě však nejčastěji právě ono krémové mizí z talířků a krabic závratnou rychlostí. Ale musí to tak být?

 

Krabičky na cukroví

 

Většinou se setkáváme s rozdělením do krabiček podle jednotlivých druhů. Je to nejpřehlednější, ale také jsou pak oblíbené kousky nejsnáze dostupné. Existuje však ještě minimálně jeden způsob ukládání. Ten se mi zdá praktičtější a rozhodně ho budu ukládat taky tak. Je-li cukroví hodně, můžeme si připravit na každý den krabičku. Pokud ho zase tak moc není, stačí klidně jedna krabička na dva nebo tři dny. Připravíme si tolik krabiček, kolik ještě schází dnů do toho, kde čekáme mezi svátky návštěvy a rádi bychom se pochlubili našimi sladkými výtvory.

 

Jak to funguje

 

Každý určený den otevřeme jednu krabičku. Nezáleží na tom, jestli se už obsah té předchozí snědl. Prostě se zase vrátí na stůl i oblíbené kousky. Vždy, když napečeme další druh, rozdělíme jej do krabiček. Do těch, které na otevření teprve čekají. Nějaké kousky samozřejmě ponecháme k přímé konzumaci. Můžeme vkládat i krémové cukroví, ale s tím, že si krému připravíme vždy menší množství a ponecháme v lednici. Naplnit každých pár dnů těch pár kousků z krabičky moc času nezabere. Krémové cukroví se nám tak s vždy čerstvou náplní nezkazí.

 

Do Vánoc zbývá už jen málo času. Někdo už má většinu napečenou a jiný teprve péct bude. Tento způsob ukládání se však dá aplikovat i na cukroví kupované. jako bonus získáme ukazatel oblíbenosti. Příště budeme vědět, kterých kousků připravit víc a které můžeme například úplně vynechat.