Stříbro je doslova poklad i pro naše tělo

Prostě si rozpustíme stříbro ve vodě. Doma sice ne, ale právě takto vzniká stříbro koloidní. Takové je pak už přínosem nejen pro krásu, ale hlavně pro zdraví. Vyrábí se elektrochemickým procesem v destilované vodě a obsah stříbra se liší podle způsobu použití. Nejslabší roztoky jsou určené pro vnitřní podávání. Možná někdo namítnete, že stříbro je vlastně toxické. Že je to těžký kov. Ano, je to tak. Zároveň je však obsažené i volně v přírodě a většinu z něj lidské tělo následně vyloučí. Člověk tak může za život zkonzumovat klidně 10g čistého stříbra aniž by to jakkoli poškodilo jeho zdraví. V roztocích koloidního stříbra je tento kov obsažený jen stopově.

 

3 důvody proč je koloidní stříbro super

1. je antibakteriální, antiseptické a působí i proti plísním

Koloid stříbra ani v otevřených ranách nepálí a neštípe. Má stahující účinky a pomáhá urychlovat zacelování ran. Tím zkracuje i dobu hojení. Je vhodné i tam, kde je třeba vysušit zmokvaná místa. To je při léčbě vřídků nebo právě u plísní(třeba na nohou).

Stříbro účinně pomáhá i při nachlazení nebo chřipce. Při nemoci se podává nejprve o málo vyšší koncentrace. Pak se postupně se snižuje až do doby, než příznaky nemoci ustoupí úplně. Není však bezpečné tuto léčbu aplikovat spolu s používáním antibiotik. Je to proto, že koloidní stříbro jejich účinky násobí. Příliš rychlá léčba by pak byla víc ke škodě než užitku.

2. čistí a desinfikuje

Pro tento účel se koloidní stříbro užívá buď vně a nebo vnitřně. Například jsou dostupné 21-denní očistné kůry.Tento kov je volně dostupný i v přírodě. Většinou v rostlinách. Naše tělo je tak na jeho přítomnost zvyklé a očistná kůra neškodí zdraví prospěšné mikroflóře v naší trávicí soustavě.

3. stahuje póry a snižuje vylučování kožního mazu

Koloidní stříbro je obsažené ve spoustě tonik, která jsou určená k léčbě akné. V o málo vyšší koncentraci je přidáváno do prostředků snižujících pocení. Obojí využívá schopnosti stahovat póry bez toho, aby je stříbro současně ucpávalo. Při nadměrném užívání stříbra však může docházet k zašednutí pokožky nebo i očního bělma. Jak by mohla taková situace nastat? V průmyslově vyráběných prostředcích je koncentrace stříbra tak nízká, že se ani každodenním používáním nepřiblížíme k doporučené hranici. Ani v kombinaci s vnitřní očistou.