Jak, kdy a kolik toho vypít při hubnutí?

V první řadě je třeba neustále mít na mysli, že dospělý člověk by měl denně vypít dva až tři litry tekutin. Pokud jsou venku vysoké, tropické teploty, tak ještě více, protože tekutiny nevylučujeme jen močením, ale také potem nebo i tím, že dýcháme. Ve druhé řadě musíme myslet na to, že za běžné situace okolo půl litru tekutin přijmeme v potravě. Ale pokud se snažíme hubnout, zmenšujeme porce a jíme úplně jinak, množství tekutin v jídle zákonitě klesá, takže je třeba pít o to více.

Pravidelnost

Pokud ráno vypijeme litr a večer také a mezitím si dáme jen pár loků, je to špatně. Pít se musí pravidelně, jinak nám hrozí dehydratace, bolí hlava, je nám mizerně a nedokážeme se plně soustředit. A nefunguje dobře ani trávení. A když toho naopak vypijeme příliš najednou, je to náhle obrovský nápor pro ledviny a ty nestihnou uvolnit do těla všechny přijaté minerály, které tak odcházejí nevyužité pryč. Což platí i o tucích – při hubnutí se odbourávají různé toxiny, které je třeba dostávat z těla pryč, což se daří jen při pravidelném pití.

Co nepít

Ví se, že ideální nejsou slazené limonády, které odborníci mezi tekutiny vhodné k pití vůbec nepočítají. Pokud možno bychom se ale měli vyhýbat i nápojům s kofeinem, který odvodňuje – tedy kávě či kvalitním, silným čajům. Stejně nevhodné je při shazování pití alkoholu, a to i piva. Vyhýbat bychom se měli též 100% džusům a ideální není ani voda z kohoutku, která v sobě nemá skoro žádné minerální látky a ještě ji musíme nechávat odstávat kvůli vyprchání chloru.

Ideální je tedy kombinovat, pít , vodu, minerálky, neslazené nápoje a hlavně nad pitím přemýšlet. Pokud si nejste jistí, kdy správně pít, pomůckou může být, když si dáte sklenici tekutin při každém jídle a jednu hned ráno. Tím byste měli pokrýt hlavní potřebu organismu. A pokud vypijete víc, vůbec to nevadí.