Je září, začíná období "bolavých zad". Je to nutné?

 Buďme upřímní,většinou naskládáme věci do tašky prostě tak, aby se tam vlezly a jen málokdo řeší onu pověstnou ergonomii, která má chránit záda. Přitom stačí celkem málo, aby taška na zádech byla vyvážená.

 

Základní pravidla pro správnou školní tašku

Základem je vždy správná volba školní brašny. Vyvarujte se různým stylovým batohům, které mají zaoblené strany a různé doplňky. Z vnější strany je kulatý roh skutečně plusem, vevnitř vám ale pouze ubere místo a způsobí, že při cestě věci nebudou držet na svém místě. Ideální je brašna s vnitřním členěním, které dítěti pomůže v orientaci, co kam má vrátit. Většina dětí totiž odejde do školy s uspořádanou taškou, ale cesta zpět ze školy je neméně důležitá. Svoje zásady má i správné uložení učebnic a dalších věcí v batohu.

V praxi to znamená, že těžší a větší věci dáváme blíž k zádům a alespoň snažíme se je umístit tak, aby taška nepřevažovala na jednu stranu. Velké učebnice, které jsou nejtěžší, patří do kapsy hned za záda, Penál na tužky naopak patří na druhou stranu než kam dáte pití. Správně naplněná brašna těsně přiléhá k zádům po celé délce a nenaklání se na žádnou stranu.

I když se to logické a jednoduché, kdo z nás to v praxi skutečně takto dělá? Zkuste se kouknout do aktovky svých dětí, nebo třeba do sbaleného batohu, až pojedete na výlet. Přitom je to skutečně maličkost, za kterou vám ovšem vaše páteře budou vděčné.