Spalování i hubnutí může být rychlejší. Jak na to?

Pravdou je, že rychlost metabolismu je částečně daná faktory, které neovlivníme. V první řadě je to genetika – někomu je zkrátka dáno a jinému trvá mnohem déle, než spálí přebytečné kalorie. Pak také rychlost metabolismu záleží na našem věku (čím jsme starší, tím bývá pomalejší) a v neposlední řadě na našem zdravotním stavu. Ale jelikož nejsme stroje, můžeme svému tělu napomoci spalovat mnohem rychleji a tím také rychleji hubnout. A to díky efektivní úpravě životního stylu.

Nehladovět

Největší chybou, které se dopouštíme, je hladovění. Pokud tělo hladoví, je nuceno spotřebovávat tuky uložené do zásoby. Což leckoho potěší. Jenže jakmile začneme zase jíst normálně, tak se organismus snaží tuky si opět uložit, a to ve větším množství, aby pak nestrádal. Takže hlavní je nehladovět, ale ani se nepřejídat. Zkrátka jíst v rozumném množství a necítit se po jídle jako balon, který se zvládne akorát odkulit na gauč a tři hodiny slehávat tučný oběd. Jakmile tělo navyknete na pravidelné stravování (doporučuje se pětkrát denně v menších porcích), naučí se to a přestane si ukládat zásobní tuky. A metabolismus bude pracovat pravidelněji a rychleji.

Pití a pohyb

Je třeba také myslet na pitný režim. Ač to možná netušíte, tak nedostatek tekutin v těle má na naše spalování podobný vliv jako nedostatek jídla, tedy že se metabolismus automaticky zpomaluje, neboť tělo je v tomto případě dehydratované a nemá dost energie. K tomu všemu nesmíme zapomínat ani na pohyb, který nejen, že nám pomáhá formovat postavu a hubnout, ale hýbeme-li se pravidelně, zrychluje se i metabolismus. Hubnutí pak jde skoro samo.