Kmín římský
Každý, kdo vaří nebo si vychutnává jídlo, zná kmín. Málokdo ale zná kmín římský, tedy koření s podobným jménem, ale úplně jinou chutí. Od toho "našeho" kmínu se liší na první pohled barvou - je o torchu světlejší - a velikostí - je drobnější než kmín. A do třetice, kmín římský má jinou chuť, ostřejší, víc hořkou a pronikavou.
V souvislosti s hubnutím se o kmínu římském mluví pozitivně ve vícero studiích. Jednak studie prokázaly, že kmín římský podporuje snižování hladiny cholesterolu a triglyceridů v krvi, ale také se ukázalo, že toto koření blahodárně působí na snižování množství tělesného tuku.
Rozmarýn
Rozmarýn je i u nás dobře známý jako koření. Ve světě je také oblíbený jako bylina, která dokáže pomoci při léčbě zažívacích obtíží. Právě tím, že podporuje trávení a má blahodárné účinky na trávicí soustavu, pomáhá i při hubnutí. A nejen tím! Rozmarýn má také díky obsahu důležitých látek (jako např. kyselina karnosolová, velké množství flavonoidů s antioxidačními účinky a další), které mají pozitivní vliv na naše zdraví - např. chrání játra, funguje jako prevence kardiovaskulárních onemocnění nebo se třeba podílí na prevenci či léčbě astmatu.
Hořčičné semínko
Málokdo by řekl, že i hořčičné semínko má blahodárné účinky při hubnutí. A přitom je skutečně má. A to nejen díky nízké kalorické hodnotě, ale také díky tomu, že podporuje rychlost metabolismu. Výzkumy ukázaly, že lidé, kteří konzumovali cca 30 gramů hořčičného semínka spolu s jídlem, spalovali po další čtyři hodině energii více, než ti, co konzumovali to samé jídlo bez hořčičných semínek.
V obchodě proto najděte i celozrnnou hořčici nebo hořčičná semínka a používejte je častěji k dochucení jídel.
Co vy, které koření používáte jako to "hubnoucí"?