Špenát
Myslíte si, že Pepek Námořník jedl špenát jen tak? Možná věděl, že špenát obsahuje kromě železa také arginin. Právě arginin je aminokyselina podporující hypofýzu v produkci lidského růstového hormonu. Stejně tak podporuje arginin produkci oxidu dusíku NO, který všichni návštěvníci posilovny znají. Oxid dusíku způsobuje roztažení cév, a tedy lepší prokrvení a napumpování svalů.
Červená řepa
Při velké fyzické námaze jako je intenzivní posilování, mohou dusičnany obsažené v červené řepě pomoci při zásobování svalů živinami. Tím, že se změní na NO a pomohou s roztažením cév a lepším prokrvením svalů. Díky tomu vydržíte větší zátěž a budou se vám lépe budovat svaly.
Hrášek
Pokud máte po ruce čerstvý hrášek, dejte si ho. Právě hrášek totiž obsahuje velké množství lehce stravitelného rostlinného proteinu, ale zároveň i známé BCAA. Tedy rozvětvené aminokyseliny, které po cvičení stimulují syntézu proteinů, a tedy i podporují regeneraci svalů.
Výhonky
Mladé výhonky bývají plné důležitých živin a enzymů, které podporují trávení. Zároveň výhonky obsahují fytonutrienty, které jsou přínosné při regeneraci svalů.
Ječmen
Zejména zelený ječmen je populární pro svůj obsah látek s blahodárným vlivem na zdraví a antioxidačními účinky. Mladý ječmen obsahuje silné antioxidanty, ale také minerály jako je železo, vápník a hořčík, které jsou pro zdravý růst svalů podstatné. Stejně tak pomáhají s udržováním zdravých cév, aby svaly mohly být dobře zásobeny kyslíkem. Díky tomu můžete mít při posilování více energie a zvládnete větší zátěž.
Co vy, věříte jen doplňkům pro budování svalové hmoty nebo dodáváte tělu vitamíny a minerály i přírodní cestou?