Třešně jsou skvělým receptem na zdraví

Je to tu! Dozrávají třešně a nastává čas šplhání po žebříkách, stromech, sběru do košíků a pak zavařování, pečení bublaniny nebo přípravy džemu.  Dopřejte si ale třešně i čerstvě utržené. Jsou výborným pomocníkem pro zdraví.

Červené sladké bobule toho pozitivního skrývají více, než jste možná tušili. Zejména ty tmavší. Právě ony totiž obsahují hořčík, jód, železo, zinek, fosfor, vápník, draslík a křemík v poměrně vysokém množství. Tyto minerály jsou důležité pro správné fungování našeho organismu, krevní oběh, zdraví kostí, ale i třeba funkci štítné žlázy. K témto pozitivním účinkům si přidejte vitamín A a betakaroten, vitamín B, C a E. Ty všechny třešně obsahují také. A díky nim můžeme o třešních říct, že obsahují velké množství antioxidantů.

Konzumujte třešně čerstvé, neupravované - právě ony obsahují maximum zmíněných vitamínů a minerálů. Jediné, na co si dejte pozor, je kombinace třešní a tekutiny. Třešně totiž v tekutině silně kvasí a právě to má za následek žaludeční problémy, pokud třešně zapijete vodou.

Pokud si dáte třešně, podpoříte produkci trávicích šťáv. Stejně tak vylučování moči a trávení. Třešně tak pomáhají tělo pročistit. A to nejen vylučováním, podobně očistný účinek mají i na krev, játra nebo ledviny.

Třešně obsahují barviva antokyany. Ukázalo se, že tyto silné antioxidanty mají pozitivní účinky na boj s cukrovkou. Zároveň jsou významným pomocníkem pro zlepšení krevního obrazu, podporují odolnost cév a pomáhají při regeneraci červeného barviva. Třešně díky nim mohou také být dobrým pomocníkem pro lidi, kterým se snadno dělají modřiny.

Sami můžete posoudit, jaký mají třešně vliv na naše zdraví. Nás samotné překvapilo, co vše jsme o třešních nevěděli a přitom nám chutnaly i tak. Právě teď, kdy budou čerstvé třešně snadno dostupné, si jich dopřejte dostatek a uděláte tak něco extra pro své zdraví.


Tyto články vás také zajímají: